EBook Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce

Vypadá takhle váš inbox? Jste často zavaleni nehodnotnými maily?

Můžete to změnit…

Minimalismus se neomezuje na věci ve skříních. Uplatníte ho také k omezování méně hmotných „komodit“. Třeba těch ve vaší mailové schránce.

V tomto eBooku se naučíte natrvalo ZASTAVIT příchozí digitální smršť, která vás denně obtěžuje a “zasypává”.

S eBookem:eBook Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce, minimalismus, Marcela Sobotová, e-maily

 • Zbrzdíte přísun nových nehodnotných e-mailů asi o 50%.
 • Během 4 týdnů se naučíte konkrétní postupy, které fungují dlouhodobě.
 • Získáte více času, energie, klidu a soustředění.
 • Otestujete svou situaci na úvod i na závěr. Uvidíte jasněji váš pokrok.

Už 1 100 čtenářů začalo svůj digitální detox :-).

Stáhněte si eBook zdarma a začněte už dneska.

eBook Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce, Marcela Sobotová, minimalismus, digitální očista, digitální detox


eBook Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce, Marcela Sobotová, minimalismus, digitální očista, ukázka

Co o eBooku říkají ostatní?

Jsem překvapena, jak moc mi eBook pomohl. Než jsem si jej přečetla a začala aplikovat to, co je v něm uvedeno, jsem si vůbec neuvědomovala, kolik zbytečných – opravdu ZBYTEČNÝCH mailů mi chodí! A kolik promarněného času s nimi trávím! A jak moc mě vyrušují, když pracuji na počítači!

Moc děkuji za toto “prozření” a získání užitečných návyků, které se e-mailové pošty týkají. Více jsem nad příchozí poštou začala přemýšlet a nepotřebné informace už odhlašuji rovnou. Doby, kdy jsem dostávala denně více než 600 mailů denně, jsou dávno pryč :-).

Hana KučováHana Kučová
expertka na zvládání stresu a koučka
www.hanakucova.cz

S pomocí eBooku jsem vyřešila problém, kterým jsem se dlouho nechtěla zabývat. Stačily dva dny, kdy jsem si vyhradila čas a příchozí poštu probírala a redukovala její množství. Vlastně jsem nevynaložila více energie než při obvyklém procházení a mazání emailů. Jen s tím rozdílem, že toto byla investice do budoucna.

Musím říct, že jsem z toho všeho měla dobrý pocit. Díky za tuto motivaci. Dokonce mě takový úklid emailové schránky i bavil. Schránka je pročištěná a věřím, že si do budoucna budu dávat pozor, koho si do ní pouštět.

Nina SuchomelováNina Suchomelová
učitelka na střední škole
www.ninasuchomelova.cz

 

Uložit

Uložit

Uložit

15 thoughts on “EBook Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce

Napsat komentář

  1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

   Výborný výsledek, Evo. Děkuji za jeho zveřejnění. Doufám, že už další digitální smetí vymetete levou zadní (kdyby náhodou zase přistálo) :-).

 1. Ilona

  Díky, díky, díky! “Obchodních/reklamních” mailů mi sice chodilo ještě stále dost, ale myslela jsem si, že je vlastně všechny chci/potřebuju. Po přečtení ebooku jsem se na to podívala novýma očima a zjistila, že ještě můžu klidně odhlašovat a o žádný důležitý info nepřijdu. Ono totiž i to rychlý přelétnutí a smazání zabere v součtu dost času, který chci trávit smysluplněji. Takže ještě jednou díky. Nejen ebook, ale i celý blog je pro mě velkou inspirací!

  1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

   Díky, Ilono a vlastně také není zač. Přesně proto jsem eBook napsala. Je to docela slušný žrout našeho času a pozornosti. Kupodivu znám docela málo lidí, co tohohle “žrouta” nějak systematicky řeší.

 2. Ivana

  Dobry den Marcelka.

  Vdaka za dalsi hodnotny eBook. Precitala som si ho s radostou a niektore tipy si od Vas este “uchmatnem”.

  Patrim k stastlivcom, ktorym az tak vela mailov nechodi. Asi aj preto, ze ich hned na zaciatku odmietnem. Nepotrebujem neustaly prehlad o ponukach a akciach firiem a obchodov. Ked ich budem potrebovat, vyhladam si ich sama.

  Je fajn mat v schranke len dolezite a hodnotne maily.

  Musim este zapracovat na celkovom precisteni pracovnej plochy a dokumentov.
  Ale pokracovat aj v domacnosti. Zjednodusovanie ma bavi.

  Vdaka Vam za mnohe inspiracie. Ivana

 3. Dáša

  Zdravím Marcelo, moc díky za e-book! Rady v něm obsažené sice znám, ale potřebovala jsem “něco”, co mne donutí, začít se svou schránkou něco dělat. A Váš e-book mne skutečně inspiroval a ujistil, že pokud mi některá obchodní sdělení budou scházet, vždy se o ně mohu zase přihlásit. Ačkoliv jsem měla pocit, že jich příliš nedostávám, stále mi chodí další a další a já je úspěšně odhlašuji. A zjistila jsem, že z té hromady mailů je mi přínosných opravdu jen pár. A pochybuji, že se o některý z odhlášených znovu přihlásím 🙂 Ještě musím zapracovat na promazání starých nepotřebných mailů a budu se svou schránkou spokojená.
  Celý Váš blog je mi skvělou inspirací! Postupně se zbavuji potřeby hromadit věci pro případ, že by se jednou mohly hodit. A uznávám, že je to výborný pocit. Čím více věcí jsem se zbavila, tím větší mám chuť v tom pokračovat. A díky Vašemu jinému e-booku vím, že “zbavit se” nemusí nutně znamenat “vyhodit”. Jen kdyby toho času na probírání a třídění bylo víc… 🙂
  Moc díky! 🙂

  1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

   Díky, Dášo, za komentář. Zpočátku jsem měla pochyby, jestli má smysl psát eBook o tom, co už “všichni ví”. I díky vám vidím, že to smysl má. Když si ho někdo přečte v ten správný čas, může to být ta poslední kapka, aby se něco změnilo. Osobně to také tak mám. Určité věci “tak nějak vím”, ale najednou si je někde přečtu nebo na mě vykouknou a já vím, že přesně tuto zprávu jsem teď potřebovala slyšet.

   Ano, čas je vzácná komodita :-).

 4. Barbora Vermešová

  Ahoj Marcelka (a všetci minimalisti:)), musím sa priznať, že pred istým časom som začala deletovať emaily, poctivo, pravidelne, ale nikdy – naozaj – mi nenapadlo ich odhlásiť navždy, vlastne som si to uvedomila až po Tvojom e-booku. Ono, niekedy stačí málo, malá inšpirácia a stane sa z toho veľká vec. Ďakujem za takých inšpiratívnych ľudí ako si Ty. 🙂

  1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

   Tak to mě těší. Ono se to může v běhu všedních dní jevit jako skoro stejné -smažu jedním kliknutím nebo odhlásím – ale stejné to dlouhodobě rozhodně není. Snad vám nyní bude chodit o poznání méně těch nehodnotných mailů.

 5. Lucia

  Ďakujem! Zdá sa, že ma e-book nakopol správnym smerom. Za 6 rokov v predošlej práci sa maily vyšplhali na cca 3800. A to som priebežne mazala hlúposti aj reklamy. Ale archivovala som všetko pracovné “pro strýčka Příhodu”. Po zmene práce som sa po dlhšej dobe pustila do schránky: zatiaľ som na čísle 2500 ale už teraz zažívam pocit slobody a ľahkosti, teším sa, že sa zbavujem bremena minulosti… A som zvedavá, kam sa až dostanem.

  1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

   Není zač, Lucia. Jsem ráda, že jsem vás inspirovala. Pro mě byly tyhle staré maily i dobrou prevencí toho, aby se to už neopakovalo a já to nenechala zajít tak daleko.

 6. Hanka

  Krásný den přeji 🙂 Začala jsem redukcí příchozích mailů – reklamy a různých akcí. Zredukovala jsem to o krásných 15 webovek, ze kterých mi maily chodily, z některých i denně. Pak jsem se vrhla na smazanou poštu. Z počtu 470 stránek, kde bylo přes 11tisíc mailů!!!! mi zbylo krásných 650 mailů, které ještě musím protřídit. Pak se hodlám vrhnout na archiv a přijatou poštu. Tam je to taky v tisících 😮 A doma jsem se vrhla na fotky z digitálního foťáku. To je taky slušnej nářez. Zatím mám uspořádaný letošní a loňský rok. Chystám se na fotoknihu, abych měla fotky tištěně. A pak půjdu pěkně rok za rokem zpět, až k narození našich dětí. Dceři je 10 pryč a fotky mám vyvolané do jejího 1 roku 🙁 Takže toho mám hodně před sebou, ale ono to půjde. Jde o to začít a to se mi s ebookem podařilo, to nakopnutí 😉 Moc tímto děkuji 🙂