digitální minimalismus

Podobné příspěvky

Leave a Reply

6 Komentářů

 1. Vlaďka Botlíková napsal:

  Marcelo, diky za clanek:) Mam to v necem dost podobne: zadna televize, maly tlacitkovy mobil, zadny Instagram a Twitter, mam tedy Ipad, ale hlavne na foceni a videovani, bez netu v nem…a takhle to online zevlovani taky trochu ukočíruju, ale ty maily…mam jich urcite vic a dava to zabrat, vse vyridit, zatim neumim neodpovidat…navic musim i pracovne reagovat (mi studenti, mi klienti). Dost dobry tip na ty blokatory, zatim je jeste nevyuzivam…

 2. pedrobandita napsal:

  Digitální mimimalismus jsem četl, k tomu podstatnému jste dospěla sama a nepotřebujete dlouhé příběhy ze života Amišů.
  Prázdný inbox jsem vzdal již dávno. Když si maily přečtu, přesunu je do archivu, vyhledávání dnes funguje velmi dobře.
  Základem je pro mne odstranění všech nevyžádaných oznámení v mobilu i na počítači.
  Papírový diář jsem pořád někde nechával nebo hledal píšící propisku.
  Hloupý mobil bych už nechtěl. Na tom chytrém nemám Facebook, Instagram, Twitter, Reddit atd. Mám tam kalendář, poznámky Keep, komunikátory a čtečku knih, mapy a foťák. Zvuková oznámení mi chodí jen na telefon a SMS.
  Delší články si ukládám a čtu ve službě Pocket.
  Nejvíce mi pomáhá schopnost okamžitě počítač nebo mobil vypnout, zavřít, jako papírovou knihu. S technikou jsem se skamarádil a digitální detox mi připadá nesmyslný. Více pozornosti je třeba věnovat reálnému světu – vnímat, co je potřeba udělat doma, zajít si na procházku, povídat si s lidmi kolem sebe… Den má jen 24 hodin – čím více hodin věnujeme reálnému světu, tím méně zbyde na digitální lelkování.

 3. Marcela Kremličková napsal:

  S velkým zájmem si pročítám vaše články a často se k nim vracím. Vždy najdu něco zajímavého. Máte talent. Kdy si naplánujete cestu do Brna?
  Díky moc. Marcela K.