Jste tu poprvé? Vítejte.

Vítám vás na stránkách Žijeme minimalismem. Vážím si toho, že jste zavítali.

minimalismus, Marcela Sobotová, žijeme minimalismem

Jmenuji se Marcela Sobotová. Mou vášní je uplatňování minimalismu v každodenním životě. Baví mě inspirovat lidi k tomu, aby vlastnili méně zbytečných věcí, zjednodušili své závazky a získali tak více prostoru pro to důležité.

V červnu 2015 jsem založila tento blog, prostřednictvím kterého s vámi své zkušenosti, tipy a inspiraci sdílím.

Mým záměrem není jen jednostranná komunikace, a proto se mnou klidně sdílejte i vaše zkušenosti s minimalismem. Ráda si je poslechnu a přečtu. Můj příběh o tom, jak jsem začala s minimalismem, najdete tady.

Osobně minimalismus vnímám jako myšlenkový postoj, kdy se ve svém denním fungování zbavuji všeho nepodstatného nebo zbytečného.

Netříštím pozornost uvnitř sebe i kolem sebe. Vědomě si tvořím „prázdný“ prostor a zaměřuji se na to podstatné. Od zamýšlení se nad tím, které předměty ke svému životu opravdu potřebuji, přes úklid vizuálního nepořádku na stole až po to, s kým a s čím budu trávit svůj čas.

Články

Pokud s minimalismem začínáte nebo byste rádi začali, doporučuji vám přečíst si tyto články:

Články můžete hledat podle oblastí, která vás zajímá v souvislosti s minimalismem. Rubriky najdete v pravém sloupci blogu (např. Děti, Úklid, Každodenní život, Mysl).

Nechte se inspirovat také nejoblíbenějšími články na blogu:

RSS čtečka

Články z blogu si můžete číst také přes RSS čtečku. Odebírání článků zde: https://zijememinimalismem.cz/feed/

 

žijeme minimalismem, Marcela Sobotová, blog, minimalismus

EBooky

Praktické informace a rady najdete také v mých eBoocích 6 jednoduchých kroků, jak si uklidit ve skříni a pořádek udržet a Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce. Můžete si oba ZDARMA stáhnout prostřednictvím formuláře na této stránce a na této stránce.

Pokud budete chtít jít po čase dále, napsala jsem pro vás ještě obsáhlejší, ale stále velmi praktický eBook Zjednodušujeme aneb více místa pro život. Všechno o jeho náplni, bonusech a ohlasech na něj najdete tady.

Kurz

Jestli vás nebaví jen samostatné čtení článků a eBooků a rádi byste motivující popostrčení do začátku, nabízím vám také online kurz 7 semínek k jednoduchosti. Sedmitýdenní kurz jsem připravila speciálně pro začínající minimalisty.

Žít minimalismem můžete také na Facebooku nebo na YouTube. Všemožné kontakty na mě najdete tady.

A až budete mít všeho toho minimalizování po krk, přečtěte si báseň Úděl minimalistův :-).

Vítejte.

Uložit

Uložit