Jste tu poprvé? Vítejte.

Vítám vás na stránkách Žijeme minimalismem. Vážím si toho, že jste zavítali.

minimalismus, Marcela Sobotová, žijeme minimalismem

Jmenuji se Marcela Sobotová. Mou vášní je uplatňování minimalismu v každodenním životě. Baví mě inspirovat lidi k tomu, aby vlastnili méně zbytečných věcí, zjednodušili své závazky a získali tak více prostoru pro to důležité.

V červnu 2015 jsem založila tento blog, prostřednictvím kterého s vámi své zkušenosti, tipy a inspiraci sdílím.

Mým záměrem není jen jednostranná komunikace, a proto se mnou klidně sdílejte i vaše zkušenosti s minimalismem. Ráda si je poslechnu a přečtu. Můj příběh o tom, jak jsem začala s minimalismem, najdete tady.

Osobně minimalismus vnímám jako myšlenkový postoj, kdy se ve svém denním fungování zbavuji všeho nepodstatného nebo zbytečného.

Netříštím pozornost uvnitř sebe i kolem sebe. Vědomě si tvořím „prázdný“ prostor a zaměřuji se na to podstatné. Od zamýšlení se nad tím, které předměty ke svému životu opravdu potřebuji, přes úklid vizuálního nepořádku na stole až po to, s kým a s čím budu trávit svůj čas.

Články

Pokud s minimalismem začínáte nebo byste rádi začali, doporučuji vám přečíst si tyto články:

Články můžete hledat podle oblastí, která vás zajímá v souvislosti s minimalismem. Rubriky najdete v pravém sloupci blogu (např. Minimalizujeme s dětmi, Vyklízíme, Pečujeme o domácnost, Zbavujeme se věcí).

Nechte se inspirovat také nejoblíbenějšími články na blogu:

žijeme minimalismem, Marcela Sobotová, blog, minimalismus

RSS čtečka

Články z blogu si můžete číst také přes RSS čtečku. Odebírání článků zde: https://zijememinimalismem.cz/feed/

Minimalistický občasník

e-mailové novinky, mailové novinky, GDPR, inbox, minimalismus, newsletter, odběrPokud máte rádi souhrnně sepsané aktuality, přihlaste se k odběru mého Minimalistického občasníku. Ten posílám 1-2x měsíčně.

Do Minimalistického občasníku píšu souhrn novinek z blogu, informace o aktuálních akcích i další, mnou pečlivě vybrané, inspirativní střípky týkající se tématu minimalismu. Když vám už přestane být užitečný, můžete se zase odhlásit.

EBooky

Praktické informace a rady najdete také v mých eBoocích 6 jednoduchých kroků, jak si uklidit ve skříni a pořádek udržet a Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce. Můžete si oba ZDARMA stáhnout prostřednictvím formuláře na této stránce a na této stránce.

Pokud budete chtít jít po čase dále, napsala jsem pro vás ještě obsáhlejší, ale stále velmi praktický eBook Zjednodušujeme aneb více místa pro život. Všechno o jeho náplni, bonusech a ohlasech na něj najdete tady.

eBook zdarma, 6 jednoduchých kroků, jak si uklidit ve skříni a pořádek udržet, minimalismus, Marcela Sobotová

eBook Jak omezit digitální smetí ve své e-mailové schránce, Marcela Sobotová, minimalismus, digitální očista, digitální detox

eBook Zjednodušujeme aneb více místa pro život, minimalismus, Marcela Sobotová

Kurzy a semináře

Jestli vás nebaví jen samostatné čtení článků a eBooků a rádi byste motivující popostrčení do začátku, nabízím vám také online kurz 7 semínek k jednoduchosti. Sedmitýdenní kurz jsem připravila speciálně pro začínající minimalisty.

Můžeme se také osobně potkat na některém z mých živých seminářů a dalších akcí.

přednáška, akce, minimalismus, festival Stačí málo, Marcela Sobotová, lektorování nabídka

Minimalismem to žije také na Facebooku nebo na YouTube.

A až budete mít všeho toho minimalizování po krk, přečtěte si báseň Úděl minimalistův :-).

Vítejte.

Uložit

Uložit