rovnováha, minimalismus, zima, žijeme minimalismem

Podobné příspěvky

Leave a Reply

15 Komentářů

 1. Ája napsal:

  Krásné :-).
  Děkuji :-),
  I Vám úžasný rok 2017 :-), Alena 🙂

 2. Iva napsal:

  Moc hezké 🙂
  Přeji rok plný nových nápadů 🙂 Iva

 3. Zuzana Ferenčíková napsal:

  Marcel, hezky jsi to napsala. Taky nad tím svým nakládáním s časem a vůbec přístupem k životu přemýšlím. Někdy se mi povede vhodit míček, ale písku je bohužel stále dosti…. Snad se mi ten nový rok podaří zaplnit co nejvíc to jde golfovými míčky i všechny následující 🙂 To samé přeji i Tobě a celé rodině! Děkuju za článek 🙂

 4. Me aktualni tema… posledni rok byl hodne o tom pisku, svym zpusobem to nevadilo, pac se mi narodil drobek a tak nejak to bylo o tom se v te rodine a domacnosti vsichni szit a pisek byl tak svym zpusobem i golfovy micek, ale je cas zacit delat s chuti i jine veci 😉

 5. Lenka napsal:

  Opravdu dobré , opravdově napsané ….a má to i hlavu i patu!!!
  Krásný a rovnovážný rok
  Lenka

 6. Dajana napsal:

  Skvělý článek, moje aktuální téma už dost dlouhou dobu, to plánování mi moc nejde a je hodně vysilující.. Díky Marcelko a přeji nový rok plný krásných zážitků..

  1. Děkuji za přání i pochvalu. Já vím, ne vždycky se nám chce plánovat. Po čase zjišťuji, že ještě více vysilující je vůbec neplánovat a nechat se „zasypat pískem“.

 7. Tereza napsal:

  Krásný blog, a krásně napsáno.
  Váš blog mě inspiroval k cílenému vyklízení šuplíku. Než jsem našla Váš blog, tak jsem se párkrát koukla na blog TerepieDomova. Ten je o uklízení domácnosti, rutinách atd. Když jsem si přečetla pár článků – opravdu jenom pár- pak jsem už neměla chuť dále číst, tak jsem se zhrozila. Paní tam má na každý den něco naplánovávno. Pondělí se věnuje úklidu typu – vysát celý být, umýt podlahu, převlékat každý týden ložní prádlo atd. Pro pracující ženu s dvěma dětmi nereálný úkol. Pak mají každý týden určité oblasti úklidu. Což nechápu. Já raději uklídím pravidelně každý den něco podle toho jak stíhám a né podle předem daného maluálu. Prostě naplánovat si úklid na celý týden dopředu je nereálné. Uklízení skříní je metodou všechno ven a vytřídit. Vaše metoda po šuplíkách se mi děsně líbí. Nemám čas abych vyházela celou skříň. Systém každý den něco je daleko lepší.
  No a co se týče času, tak raději ho trávím více z dětmi než úklidem. Jsou ještě malé a já si je úžívám. Za pár let mě nebudou chtít a kdybych teď ten čas dětem nevěnovala, tak vím, že pak bych si to vyčítala.
  Začínám se snažit o minimalismu. Jen mi to jde pomalu. Nedokážu se tak lehce rozloučit s věcmi, ale učím se.
  Krásný zasněžený den Tereza.

  1. Díky, Terezo, za názor i pochvalu článku. Terapii Domova znám málo, je to opravdu zaměřeno trochu jinak. Asi jako vás mě vyděsil plán na pondělí a nikdy jsem jej nezrealizovala. Vyhovuje to těm, kteří chtějí někým promyšlený systém, jak mít stále uklizený byt nebo dům. Vím, že takových lidí (bez ironie) je dost a tento návod ocení. Já osobně tuto ambici ve smyslu vycíděno a vyluxováno nemám. Minimalizuji např. také proto, aby by mi mnou neoblíbené luxování zabralo málo času a nemusela jsem nejprve odklízet vše z podlah.

   Vůbec nevadí, že postupujete v minimalismu pomalu. Každý krůček se počítá a sčítá.