rozhovor Jakub Olah minimalismus

Podobné příspěvky

Leave a Reply

9 Komentářů

 1. Díky za rozhovor Marcelo, váš web se hezky plní! Minimalismus v životě je i moje velké přání, a tak denně porcuju toho zmíněného slona a po malých krůčcích za ním už pár let jdu. Je to ale dřina vám povím. Mohla bych s vaším svolením sdílet váš rozhovor s Jakubem na profilu našeho projektu Žij naboso? Týká se bosé chůze, minimalistické a barefoot obuvi, tak by tematicky zajímavě zapadl. Hezký den a ať se vaší věci daří. Pavla.

  1. Děkuji Pavlo za pochvalu. Ano, bývá to dřina, ale stojí to za to. Jdeme totiž často někam do neznáma a to chce odvahu a změnu návyků. Rozhovor můžete sdílet. Prosím, uveďte blog Žijeme minimalismem jako zdroj.

 2. Marcelo, děkuju za rozhovor. Zrovna včera jsem se konečně odhodlala k opravdu důkladné čistce v e-mailové schránce. I díky tomu mi dnes neunikl tvůj e-mail s odkazem na tento článek. A díky článku mám zase o něco větší chuť zredukovat něco dalšího. Díky za inspiraci 😉

 3. Romana napsal:

  Při třídění spíše neporcovat slona…netřídit šatník po poličkách a šuplících postupně, ale všechno na hromadu a do skříně uložit jen, to co mám opravdu ráda. Okamžitý výsledek a čistý krásný prostor je největší motivace, při třídění po šuplíčkách…to nějak není vidět a motivace mizí v nenávratnu.

  1. Děkuji Romano za sdílení názoru. Přesně toto popisuje ve své knize Marie Kondo. Já si vykládám porcování tak, abych byla schopna vidět výsledek a pocítit radost po 1 čistce. U některých komodit zvládnu na 1 zátah celou skříň, u jiných stěží šuplík.

 4. Magda napsal:

  Minimalismus se mi čím dál víc líbí!…. děkuji za světýlko v pralese všedních dnů 🙂

 5. Katka napsal:

  Děkuji z celého srdce,Marcelo, za tento inspirující rozhovor a vaši práci kolem tématu „minimalismus“. Názvem vašeho článku jste mi vlila do žil energii a víru, že to dám i já ! – a že má zkrátka smysl dát si práci, investovat energii a čas na to, aby člověk měl následně více času na smysluplnou, naplňující práci a těšení se z času stráveného sám se sebou a s dětmi! díííííky a pište pro nás i dál :-))) Mnohdy totiž člověk není zavalen jen věcmi, ale i nápady, touhami a rozdělanými aktivitami….bez konce 🙂

  1. Díky, Katko. Ano, je to tak. Nápady, rozdělané projekty, rozečtené knížky, milióny úkolů, to vše nám může způsobit docela slušný chaos v hlavě. Vlastně i to samotné smysluplné zbavování se věcí stojí poměrně hodně úsilí a času. Vše se vrátí, ale mnohdy tak, jak to nečekáme a jak si to uvědomíme až zpětně.