fotografie, fotky, minimalismus, organizace, skladování, Marcela Sobotová

Podobné příspěvky

Leave a Reply

7 Komentářů

 1. Alena napsal:

  Pro mě jsou důležité dva kroky – fotky zpracovat co nejdříve to jde a pak opravdu nechávat jen ty dobré. Přijde mi, že lidé často přijedou z dovolené a celý obsah foťáku nahrají na Facebook, ale upřímně, opravdu se chce někdo probírat stovkou fotek z týdenní dovolené? Já osobně se spíš znovu podívám na 10 hezkých, velký počet mne odrazuje. Někdy je výběr těžký, ale toto se mi opravdu osvědčilo.

  1. Díky, Aleno, za doplnění. To jsem zapomněla. Rychlost hraje roli. Jinak má člověk pocit stále „vyhnilejšího“ úkolu a nechce se mu do toho. Ano, výběr bývá těžký, ale výsledek je o mnoho lepší. Méně je tu rozhodně více :-).

 2. Iva napsal:

  Ahojky, taky se mi osvědčilo co nejrychlejší zpracování. Ale vůbec nemám ráda fotky v počítači. Do počítače si je ztáhnu, proberu a ty suprové výtisknu / vždy tak 15 max. 30/ a uložím s popiskem do alba. Dělala jsem to už v době, kdy se fotilo jen na film, nepovedené fotky jsem vyházela a ty pěkný do alba. Pravda, těch alb mám za svůj život už hodně a asi se to úplně neslučuje s minimalismem, ale focení je i můj koníček a mohlo by to být daleko horší. Negativy jsem neskladovala a totéž teď dělám s fotkami v počítači vymažu je. Iva

 3. Zlata napsal:

  Až bude čas (hádám, že v zimě, teď je stále co dělat na zahrádce), chtěla bych si udělat pořádek ve fotkách. Fotky naskenuji a zkusím bez milosti vyhodit (možná nějaké uchovám nebo pošlu dál v rodině, mezi kamarády) a vytvořím si alba podle rady, díky Marcelko. A myslím, že zakročím k novému trendu a sice, nechám si udělat fotoknihu. Do té se vejde spousta foteček pokud nebudou velkého formátu.

 4. Kateřina napsal:

  Zhruba 2x za 3 roky jezdíme s partou na 3-týdenní baťůžkářskou dovolenou za exotikou. Po dovolené tak probírám klidně i 15.000 fotek. Musím to udělat hned po návratu, dokud mám ještě ten správný „švuňk“. Většinou si vytvořím kostru cca 100 fotek svých, které doplňuji/nahrazuji fotkami od ostatních (hezčí záběry, nebo ty, kde jsem já). Výsledných zhruba 200-300 fotek putuje do fotoknihy. Zbytek je ve složce označené rokem (podsložky dle autorů) uložen a zálohován. Stejně nakládám s rodinnými fotkami – zhruba 1x za rok dělám fotoknihu, digitální podobu zálohuji. Studovala jsem archivnictví a proto vím, že papír lze uchovat i po dobu 2.000 let, kdežto jakékoliv digitální médium maximálně 10 let…… Ale přesto nic nemažu, občas se fotka v digitální podobě hodí. Na druhou stranu nikdo nikdy nechtěl sedět před PC a prohlížet fotky, kdežto knihu si každý rád prohlédne……

  1. Díky, Katko, za doplnění od archivářky. Úplně souhlasím s dvěma body a vypichuji je pro sebe i ostatní:
   1) udělat to třídění fotek z dovolené hned po návratu,
   2) když je pár fotek vytištěných, každý si je rád prohlédne, když jsou jich stovky a tisíce v počítači, není to na prohlížení, ale jen jako záloha.