Tajemství Zázračného úklidu – rozhovor na rádiu Wave

rozhovor, Zázračný úklid, Marie Kondo, rádio Wave, minimalismus, Marcela Sobotová

Minulý týden jsem mluvila v pořadu Automatky o úklidu, vyklízení, skládání věcí, o Marii Kondo a její knize Zázračný úklid. Otázky mi kladla milá moderátorka Barbora Sedláčková.

Jestli jste pořad nestihli poslouchat, můžete si ho teď pustit ze záznamu. Rozhovor na rádiu Wave Českého rozhlasu má necelých 18 min.

Záznam rozhovoru si poslechněte z audioarchivu ZDE

Pěkný poslech.

Zmíněné odkazy:

rozhovor Zázračný úklid, Automatky, radio Wave, Marie Kondo, Marcela Sobotová

— 2092 zhlédnutí — Doba čtení: < 1 min.

Marcela Sobotová

S naší čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlíme v Plzni. Zpočátku byl pro mě minimalismus jen „inspirující koncept“ z Ameriky. Po pátém stěhování a s těhotenským břichem jsem pochopila, že je to něco, co potřebuji jako sůl. Přestala jsem o něm jen číst, ale začala jsem minimalismus opravdu praktikovat. Ne vždy to bylo snadné. Ne vždy to ostatní chápali. Přišlo mi to ale tak dobré, že jsem o mé cestě začala v roce 2015 veřejně psát blog (dnes 80+ článků) a do tématu jsem se plně ponořila. Později jsem začala psát také e-knihy (10 000+ čtenářů), mluvit na živo, pořádat online kurz a vlastní semináře (200+ účastníků). Na minimalismu mě fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky. Více o mně tady.

9 thoughts on “Tajemství Zázračného úklidu – rozhovor na rádiu Wave

Napsat komentář

 1. Adriana Machů

  Paní Sobotková, Váš rozhovor je naprosto o ničem. Lituji svých promarněných 18 minut života!

 2. Jana

  Rozhovor jsem si ráda poslechla. Pro mě bylo také překvapivé, jak málo stačí – přeskládat ty samé věci v té samé poličce z komínku na stojáka. A hned je radost věci ukládat i brát.

 3. Eva Masaříková

  Dobrý den, Marcelo,
  už delší dobu sleduji Váš blog, a tak jsem se odhodlala Vám i napsat – moc Vám děkuji!! Inspirovala jste mě mimo jiné ke koupi knížky Zázračný úklid – a spolu s informacemi z Vašeho prvního e-booku to najednou udělalo “cvak!” a od soboty /příznačně.. ;-)/ se kochám svou opravdu vyklizenou skříní, šuplíky s přehledně poskládanými věcmi (naprosto jsem tomu propadla hned po Vašem článku o dětských věcech – ještě před knížkou – jinak už skládat nebudu!) a konečně MŮŽU DÝCHAT!!!
  Také jsem objevila látky, z kterých si nechám ušít vlastní pytlíky na potraviny a třeba se někdy potkáme v Bioplanetě u nádob s obilím 🙂
  Přeji Vám spokojené další tvoření, s pozdravem Eva

 4. Zlata

  Myslím si, že je super, když se veřejně mluví o úklidu, protože někdo musí slyšet víc, než si řekne, taky to chci. I když si můžeme myslet, že nás nic neoslovilo, tak to není pravda. Vždycky se můžeme nechat inspirovat. A já se ráda nechávám inspirovat 🙂 Marcelko, jen tak dál!