holení, zero waste, kovový strojek, alternativa, holítko, minimalismus

Podobné příspěvky

Leave a Reply

23 Komentářů

  1. Ahoj Marcelko, používám holící strojek ,,pánský“ již 15let, mám dokonce plastový a stále drží :-), žiletky v něm vydrží nespočet použití.Nikdy jsem se neřízla. Ani mě nenapadlo, že je to strojek jen pro muže. Kupovala jsem ho tenkrát v tetě a přišlo mi super, že mi stačí jen tak málo na funkčnost.Mám ráda jednoduchost. O pořezání jsem ani nikdy neuvažovala.Mohu potvrdit, že to není nic složitého a obyčejný sprchový gel napěněný stačí.Toť jen k potvrzení Vašich zkušeností ;-). Jana

    1. Super, díky za sdílení. Nakonec se ukáže, že těch, co nepoužívají jednorázová holítka už je hodně :-).

  2. Martina Vyšohlídová napsal:

    Dobrý den, co pak s použitými žiletkami, jak se likvidují?

    1. Dobrý dotaz, Martino. Správně do sběrného dvora do kovů (bezpečně uzavřít do nějaké nádoby, plechovky). No, ale kvůli jedné žiletce tam nepojedu, tak se doporučuje alespoň použitou bezpečně zabalenou a označenou žiletku dát do směsného odpadu. To zabalení a označení je důležité kvůli dalším členům rodiny doma a pracovníkům, kteří dále s odpadem přijdou do kontaktu při dotřiďování. Já vím, že nádoba z plastu nebo skla by neměla přijít do směsného odpadu, ale zde je to kvůli bezpečnosti obsahu.

      1. Eliška napsal:

        Dekuji za inspirativni clanek,pani Marcelo. Ve Vasem prispevku zde v diskuzi me prekvapil obrat „dotridovani smesneho odpadu“. Copak se smesnym odpadem prichazi jeste nekdo do kontaktu? (nemam na mysli cleny domacnosti) Mela jsem zato,ze se odvazi rovnou do spalovny nebo na skladku. Diky za objasneni.

  3. Jana F. napsal:

    Ahoj, holici strojek na zilrtky jsem koupila manzelovi asi pred ctyrmi lety. Je spokojeny, vybrala jsem znacku vyrabenou v Solingenu. Co delate s pouzitymi ziletkami? Jak je ekologicky likvidovat?

    1. Super, Jano. Na likvidaci jsem odpovídala v komentáři před vámi – Martině Vyšohlídové. Mám to zatím jen teoreticky, protože od jara jsem zatím žádnou žiletku neztupila a mám pořád tu první.

      1. Eli napsal:

        Osobně jsem žiletky hodila do plechovky a spolu s ní do kontejneru na kov. Přeci jen, i obyčejné otevřené plechovky mohou být ostré a zrezlé, tudíž jsem si jistá, že zaměstnanci nosí patřičně silné rukavice.

  4. Matilda napsal:

    Používám jej taky, měla jsem ze začátku obavu, ale po prvním holení jsem nechápala, jak jsem se mohla bát. Pořežu se stejně tak jako s plastovými jednorázovými žiletkami, asi nejsem moc šikovná. A cena? Asi jako jedno balení jednorázovek z DM.

  5. Tereza napsal:

    Tak já používám leta holicí strojek Venus od Gillett – většinou mám žiletky tak cca 4-5 měsíců. Pak je vyměním. Co se manžel přestal holit tak teď využívám jeho strojek Gillett s vyměnitelnými hlavicemi a opět používám jednu cca 6 měsíců, někdy i déle. Ty pánské mi přijdou, že holí lépe. Jednorázové jsem použila před lety cca 3x a pak letěli do koše. Hned po prvním holení jsem měla tak pořezané nohy, že jinam jsem se ani neodvážila. Znám ženské, které jednorázové používají i několikrát.

  6. Dobrý den, snad to nevyzní hloupě, ale jaký je rozdíl mezi pánskými a dámskými strojky? Mě vždy přišel jen v designu.

    1. Petro, to vůbec není hloupý dotaz. Právě proto, že ty kovové jsou napsané jako „pánské“, jen málokoho napadne, že by mohly být i pro ženy. Podle mě je to otázka marketingu a většího zisku z jednorázových produktů.

  7. znáte shavety? jedná se vlastně o takové břitvy, které jsou ovšem vhodné spíše pro holení mužů..ale myslím si, že by je klidně mohly používat i dámy, namísto různých planžet a holicích strojků…na nohy by se daly používat bez problémů..
    https://www.levsalonu.cz/shavetty/

    1. Mariane, neznám. Neznám také žádnou ženu, která by toto používala k holení. Zatím zůstávám u pánského strojku :-).

    2. Kateřina napsal:

      Dobrý den , děkuji, koukala jsem na tutoriál jak se shavetou holit , jsem trochu extrémista, baví mě sebepéče, byť náročná na čas, alternativa k různým meditacím , kterých je plný web , ale nikde odkaz , kde shavetu koupit . Děkuji moc

  8. Eli napsal:

    Taktéž používám. Plastový strojek na podpaží, protože ten je na koncích na rozdíl od železného zakulacený, koupený tuším v DM, a klasický železný strojek na nohy z drogerie Tante. Fungují výborně. Předtím jsem používala Gillette Mach3 a to sakra lezlo do peněz, zvlášť po roce 2016. Takhle mě krabička žiletek, co mi vydrží čtvrt-půl roku, stojí kolem dvacky. 🙂

  9. Eliška napsal:

    Díky za zkušenosti! Ta absence „normální“ možnosti převozu by mi trochu vadila. Já jednorázová dámská holítka nepoužívala nikdy, kupuji si balení pánských (odmítám platit pink tax :)). Jinak letadly jsem létala před covidem tak 6x do roka, vždy jen s cabin bag a nikdy s tím pánským nebyl problém. Naopak s vidličkou, kterou v kabelce společně s lžičkou běžně vozím (skvělá praktická věc na služ. cesty, když si chcete někde na koleni sníst koupené jídlo) na některých letištích problém byl. Zejména tedy v ČR paradoxně. Nevím, asi si mysleli, že ji toužím zapíchnout do stewardky 😀

    1. Eliško, díky za sdílení zkušeností. Já už neletěla tak dlouho, že nemám přehled, co se nyní může na palubu brát. Zda je holítko ok, spíš bych řekla, že není.

  10. Petra napsal:

    Zdravím taky doma používáme tenhle kovový strojek a jedna žiletka vydrží tak cca 3 týdny, ještě si tak jednou do roka zajdu na takovou epilaci https://epilace-laserem.cz/ a za to spotřebujeme tak 15 žiletek a 1 kovový strojek, občas se nám stane že se strhne ten závit na uchycení žiletky. Ale jinak jsme spokojení, a přitom žiletky stojí pár korun a ten strojek do 100kc takže paráda.

  11. Miroslav napsal:

    Stále používáte dvoubřití holící strojek?