Třídění toho, co se nám doma nakupilo za 2 měsíce

třídění

Jedním z důvodů, proč u nás doma funguje minimalismus dlouhodobě, je pravidelné třídění a zbavování se věcí. Já vím, možná si přejete, aby k vám domů už nepřicházely žádné zbytečnosti a vy jste tento náročný proces zbavování se nepotřebného už nemuseli podstupovat.

Jenže chci ukázat realitu.

Ta je taková, že věci přicházejí a potřebují i odcházet. Pěkně pravidelně, aby nás nezahltily. To neznamená, že musím dělat čistku každý týden.

Třídění

Nepotřebné věci zachytáváme doma k následnému třídění dvěma způsoby.

První, hned, jak na něco rozbitého nebo jinak nepotřebného narazím, hodím to do tašky na zbavování se. Bez vymýšlení, jak se toho zbavím, kam to odnesu. Tašku mám v kumbále na polici. Dobře poslouží taky vyhrazená část police ve skříni nebo papírová krabice.

minimalismus, třídění věcí

Druhý způsob, každý cca půlrok až rok (dětské věci a hračky častěji) dělám cílené třídění a probírku svých věcí. Ne všechno plánuji do diáře, prostě, když mám chuť a puzení, jdu do toho.

Při běžném objemu vytříděných věcí projdu tuhle tašku každé 2-3 měsíce. Velké většiny z nich se zbavím, nejčastěji darováním.

Samozřejmě, při větším vyklízení části domácnosti dělám probírku a posun věcí pryč co nejdřív.

Ve videu ukazuji, co konkrétně jsem zachytila tentokrát. Proč se toho zbavuji a co s tím chci udělat.

Video: 18 min.

webinář

Motivovalo vás video? Co nejčastěji přebývá doma vám? Podělte se v komentářích.

— 345 zhlédnutí — Doba čtení: 2 min.

Marcela Janská

Popularizátorka a lektorka laskavého minimalismu. O tématu přednáší, vede konzultace, semináře, kurzy a píše blog od roku 2015. Na minimalismu jí fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky. Se čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlí v Plzni. Více o Marcele tady.

Napsat komentář