plánování zahrádky

Podobné příspěvky

Leave a Reply

7 Komentářů

 1. Anna napsal:

  To je MILÝ článek i video 🙂 Díky Vám jsem si uvědomila, že je ČAS naplánovat balkonovou květenu 🙂 Jestli máte auto, z celého srdce DOPORUČUJI tento výrobek:
  http://www.lebis.cz/substrat
  (tedy – kromě jiného…) Nesmírně se těším, jak budete mít NÁDHERNÝ balkon 🙂

 2. Martina napsal:

  Děkuji za připomenutí, je čas udělat osevní plán…doporučuji černookou zuzanu, vděčná pnoucí letnička, krásná. Doporučuji i pažitku do květináče nebo kbelíku, je žádoucí, aby prošla mrazem, takže v pohodě přezimuje a na jaře zase obrazí. Pěstovala jsem na balkoně i vzrostlější rajčata v kbelíku od barvy a šly tam moc pěkně…

  1. Díky, Martino, za doporučení. Tu černookou zuzanu podle názvu neznám, ale když koukám na fotky, je mi povědomá. Ano, opravdu, leden je dobrý čas na poklidné projití semen a promýšlení nové sezóny. Pažitky máme dost venku za domem a máme jí už léta. Akorát právě na moc slunném stanovišti, kde v létě prakticky vždy zežloutne. Loni jsme založili jiné, vhodnější stanoviště, a chytila se.

 3. Jiřina Huspeková (Járová) napsal:

  Ahoj Máco! Jednou za čas se koukám, co je u tebe nového… Pěstování všeho možného mám taky moc ráda, i když já plánuji trochu ve větším měřítku – zahradu i terasu máme velkou až až a letos už bude i třetí sezóna skleníková. A jak chceš vyzkoušet tu mexickou okurku – já znám pod názvem cucameloun – nebudeš litovat. U nás na vesnici funguje výměna semen a sazenic – na jaře si vzájemně rozdáváme sazenicové přebytky apod. Tak právě vloni mi kamarádka nabídla ten cucameloun, že to měli rok předtím ve skleníku, poslední plody nechala opadat a další jaro jich mraky vyrašilo. Tak jsem si je dala do skleníku a byla z toho džungle obrovská, spousta plodů, musela jsem pod stropem skleníku natáhnout provázek, aby se to mělo kam pnout. Moc nám to chutnalo, zavařili jsme i pár skleniček jako okurky na kyselo. Já si tedy zapomněla vypreparovat pár semínek, tak doufám, že mi ve skleníku něco samo vyklíčí. Tak ať vám chutná 🙂
  Já už mám letos zasetá první semínka (papriky, petunie, balzamínky).

  A vaše svatební koordinátorka byla učitelka Martinka u nás v MŠ. Fajn náhoda 🙂
  J.

  1. Ahoj Jiři, super. Vidíš, tu mexickou okurku teď nemůžu vůbec v Plzni sehnat, mají ji jen v eshopech. Hlavní setí mě ještě čeká, ale už mám od ledna papriky a od včerejška zaseté i kopretiny, jiřinky a cínie.

   1. Jiřina Huspeková (Járová) napsal:

    Když mi ta mex. okurka ve skleníku vyleze, tak ti odrýpnu 🙂 Jinak musím sehnat zase od té kamarádky jako vloni.