symbol otevřeného kelímku

Podobné příspěvky

Leave a Reply

16 Komentářů

 1. Eliška Plitzová napsal:

  Ani nechci vědět kolik toho doma máme my. Máma je lékarnice a tak každou chvíli máme nějaký vzorek zdarma. Ještě ke všemu máme dvě koupelny a skoro všechno je tedy dvakrát jelikož se nahoru a dolu nikomu nechce. A samozřejmě nesmí chybět tvrzení mé mamky: „co kdyby se to někdy hodilo“ 😀

  1. Děkuji Eliško za komentář. To málo vzorků zdarma, které dostávám, většinou hned otevřu a zkusím. Vypotřebuji nebo vyhodím, když mi nevyhovuje. Naštěstí máme jen jednu koupelnu. Přeji hodně síly do zjednodušování v koupelně.

 2. Praktický článek. Jdu uklízet 🙂 je pravda, že zejména kosmetické skříňky a lékárničky jsou na tohle pěkný lapač. Díky za tip…

  1. Dobrý den Martino, jsem ráda, že vás čtení „nakoplo“ k úklidu. Ano, máte pravdu, někomu se kupí kosmetika, někomu zase třeba knížky a hrnečky. Každý máme své lapače.

 3. Janka napsal:

  Obrázok kelímku na kozmetike nie je žiadna záhada na odhalenie. Čo ten obrázok znamená vie snáď každý už od puberty, keď začal používať kozmetiku.
  Stačí si na kozmetiku nalepiť štítok s dátumom otvorenia a hneď máte jasno, kedy je už „po termíne“ a treba ho vyhodiť.

  1. Natálie napsal:

   Ačkoli mám po pubertě už asi 20 let a považuji se vcelku za bystrou, tak i přes to mi smysl tohoto symbolu unikl. To, že je jednomu něco jasné, může být pro druhého novinka… A tímto děkuji za článek.

 4. Nelly napsal:

  Přiznám se, že když jsem viděla popisek trochu jsem se zděsila, co se zase dozvím. 😀 Myslela jsem, že to bude článek o nějakých konzervantech, co škodí zdraví. Takže toto téma bylo pro mě mílým překvapením, ikdyž o tom již vím. 🙂 Dokonce řasenky třeba nedoporučují mít otevřené déle než 2 měsíce. 🙂

  1. Díky, Nelly. Ne, prozatím nepíšu ten typ článků o „děsivém“ složení výrobků :-). O době dvou měsíců u řasenek slyším prvně. To se snad ani tak rychle vypotřebovat nedá, či ano?

 5. aja napsal:

  Jsem lekarnice, tak doplním: oční kapky, sirupy a kapky mají po otevření obvykle kratší dobu trvanlivosti, je to v příbaláku!

  1. Děkuji, Ájo, za doplnění. Ano, u léků jsem tento symbol neviděla. Potvrzuji, že třeba u těch očních kapek jsem byla lékárnicí speciálně upozorněna přesně na tohle. Doba trvanlivosti byla 3 měsíce, ale po otevření se musely spotřebovat jen do 1 měsíce.

   1. Alena napsal:

    Pravda pravda, sirupy na teplotu snad šest měsíců po otevření. Vždycky na sirup lepim statek, kdy jsem ho otevřela. Když pak kamarádce třeba marodi prcek, tak ji ten nacaty nabídnu, než aby kupovala celý a ja pak ten nacaty zbytečne vyhodila. A potom třeba zase naopak.

 6. Klára Knížková napsal:

  Dobrý den Marcelo, vždy jsem měla plnou skříň kosmetiky. Ani jsem to nestihala používat. Teď mám jen to,co používáme. Když dochází,koupím nové.

  1. Super, snažím se o totéž. Dneska už moc těch přípravků se symbolem otevřeného kelímku v koupelně nemám. A tím je pak nemusím prošlé vyhazovat…

 7. U těch léků to není úplně pravda. Jen to je psané uvnitř příbalového letáku. Pravidelně na to narážím u kapek do očí na alergii (po otevření spotřebujte do 10 dnů? Cože???), teď nově u Stoptussinu sirupu pro dítě (po otevření spotřebujte do měsíce).