čtení

Podobné příspěvky

Leave a Reply

Jeden komentář

 1. Díky za článek! 🙂 Ty malé krůčky k tomu, jak si připravit, co skutečně chci, jak odstranit tu mentální bariéru, uvědomění, kam chci skutečně dávat pozornost, jsou fajn. Aby pozornost nešla k jednodušším činnostem.

  Mám to podobně – co se podcastů a newsletterů týče. Tím, že pro svůj kurátorský mlsný zpravodaj potřebuju mít rozhled, odebírám toho spousty + další témata (technika, web, volná noha, motivace, investice, knížky, well-being atp).

  Taky na to nemám žádný zázračný všelék. Jediné co dělám je, že newslettery mi přeskakují doručenou poštu a chodí přímo do složky „newslettery“, kde si je vyzobávám.

  U newsletterů to beru dle nálady – někdy chci číst něco motivačního, někdy něco kolem webu, něco mě zaujme hned dle předmětu a něco se odsouvá… a po čase mě to buď vyhecuje to přečíst, nebo smazat bez čtení. V tom vidím svůj velký pokrok – dříve bych měl FOMO a „musel“ bych si to přečíst.

  Taky vyhodnocuju – pokud mi newsletter za poslední čtvrt rok nic nedal (nebo dal, ale 90 % přeskroluju), ruším odběr. Zase je nutný překonat FOMO (přece v byl v minulosti ten podcast našláplej, co když zase bude!). Pokud mám víc dílů newsletterů nepřečtených, řeším, proč se mi do toho nechce. Někdy jde o „hutnost“ newsletteru, jindy o to, že pro čtení potřebuju mít po ruce tužku s papírem a poznamenávat…

  Podcasty si nechávám v playlistu, občas nějaký smáznu a ty, co jsem si neposlechl ani za rok, letí. Také jich mam několik uložených (ve Spotify apce, mám premium) a poslouchám je při cestách vlakem/autem.
  U těch dlouhých (před hodinu a půl) jsem realista – vím, že takových poslechnu tak jeden za měsíc. Víc si jich teda do seznamu ani nepřidávám.