čeho se mi obtížně zbavuje, minimalismus, vyklízení

Podobné příspěvky

Leave a Reply

6 Komentářů

 1. Věra Kadlčíková napsal:

  Nedělá mi potíže cokoliv vyhodit. – Všechno jsou to jen věci, ke kterým se citově vážeme, zatímco skutečný život, který se odehrává jen v přítomném okamžiku, necháme kolem sebe přejít častokrát bez povšimnutí.
  1. Vzpomínky jsou uloženy v mysli a v ”srdci”.
  2. Věci draze zaplacené, ale nepoužívané, jen zabírají prostor a peníze za ně jsou už stejně pryč.
  Jediné, co si nechávám, jsou náhradní kvalitní věci, které už jsou nedostupné. A těch nemáme mnoho.
  Než ztrácet čas zbytečným přehrabováním se ve zbytečnostech, raději se zastavím a zadívám se třeba na červánky na obloze, nebo jak poletují ptáci, jak vítr pohybuje větvemi a listím, jak sněží nebo prší. Nebo prožívám dotek utěrky při úklidu a podobně.-
  Věci mi slouží jako pomocníci a také pro radost z jejich kvality a krásy. Ostatního se s chutí zbavuji.

 2. Helča Kolča Čejchanová napsal:

  Těžko se mi zbavuje věcí, které tvoří naše Lenička, tedy nepovedených, možná odbytých obrázků. Ale vím, že skříň není nafukovací, a snažím se schovávat na pozdější dobu jen ty fakt povedené. Musím to tedy dělat vždy tajně, aby to neviděla, a vždy je mi u toho trochu smutno.

  1. Věra Kadlčíková napsal:

   Také jsem to tak dělala, když byl syn ještě školák. Ale to už je dávno za námi.

   1. Vera Kadlcikova napsal:

    Abych to upřesnila: od každého jsem si nechala na památku 1-2 malé věci, obvykle dopis nebo kartu nebo něco, co používám. Patří k tomu i výrobky mého syna z doby jeho dětství.
    Fotografie nechávám pro svého syna, sama je nepotřebuji. Dovedu si je vybavit v paměti. Ostatní jsou nedůležité. –
    Takže v podstatě s tímto okruhem jsem hotova, už nemusím nic dále probírat.

    1. Věrko, děkuji za sdílení a přeji vše dobré. Libí se mi, jak mluvíte o zastavení se, když máme tu tendenci syslit jinak nepoužívané nahromaděné věci.

 3. Pavla napsal:

  Těžko se zbavuji knih a svých poznámek a digitálních věcí, protože je pro mě hůře rozpoznatelné, k čemu se vrátím a k čemu ne… nejhorší je ta „věc“, která se občas hodí, do které občas nahlédnu, občas ji použiji. Nejsnadněji se vyhazují věci, které jsem roky nepoužila či zapomněla, že je mám, u těch vím, že je tím pádem nepotřebuji.