Mám třídit nahromaděné věci s někým nebo raději sama?

třídit s někým, třídění, vyklízení, minimalismus

Kdybyste si mohli vybrat, třídili byste vaše věci doma raději s někým nebo sami? Jasně, ne vždycky je to možné nebo praktické. Tentokrát jsem zamyslela nad tím, čím je nám prospěšný druhý člověk při probírání věcí a jaké by takový pomocník měl mít vlastnosti.

Třídit sám nebo sama

Většina z vás, čtenářů tohoto blogu, už třídila sama, bez cizí pomoci. Bývá to první a nejsnazší možnost.

Výhody?

  • Časová flexibilita.
  • Soukromí, nikomu nemusíme odhalovat naše temné kouty.
  • Žádné hledání někoho vhodného a komunikace s ním.

Ovšem taky nevýhody. Máme pak tendenci opětovně odkládat třídění na „někdy“, na ideální dobu. Nebo nám chybí druhý nestranný názor, když se rozhodujeme, co s věcmi dál uděláme.

Když třídíte s někým, s pomocníkem

Oproti tomu, když třídíme s někým, ke komu máme důvěru, může nám to dodat potřebnou energii se do toho pustit a postupovat.

Pomocník by měl být:

  • empatický,
  • důvěryhodný,
  • podporující ve vašem záměru,
  • upřímný, neměl by se bát vyslovit svůj názor,
  • měl by mít vlastní zkušenost s vyklízením a tříděním věcí,
  • měl by být schopen nacítit vaši aktuální životní situaci.

Víc o vlastnostech ve videu.

Jen pozor, rozhodování, zda si něco ponecháte nebo ne, se podle mě delegovat nedá. Toto nemůže rozhodovat někdo za vás. Může vám říct svůj názor nebo položit vhodnou otázku, ale konečné rozhodnutí o vašich věcech udělejte sami.

Napadá vás někdo, koho máte chuť poprosit o pomoc s tříděním?

Nejčastěji to bývá někdo z rodiny nebo z kamarádů. Nemyslím, že to vždy musí být někdo, kdo je vám velmi blízko. Určitý odstup se hodí.

Jestli nikoho takového kolem sebe nemáte a nechcete třídit sami, mohu vám pomoci já se svou službou asistovaného třídění a vyklízení u vás doma.

jak vyklízet, jak se zbavovat věcí, jak minimalizovat, webinář, Marcela Janská

— 187 zhlédnutí — Doba čtení: 2 min.

Marcela Janská

Průvodkyně laskavým minimalismem. Od roku 2015 pomáhá s tříděním a vyklízením nepotřebných věcí. Asistuje osobně, vede konzultace, přednášky, kurzy a šíří povědomí o minimalismu ve videích i článcích. Laskavý v jejím pojetí znamená postupný, nehnaný do extrému a dlouhodobě zvládnutelný. Se čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlí v Plzni. Více o Marcele.

Leave a Reply