Předsíň. Jak jsme ji zrekonstruovali a vybavili

předsíň, minimalismus, rekonstrukce

Předsíň, chodba, hala, zádveří. Náročný prostor, který ani nepočítáme mezi klasické místnosti v domácnosti. Jde tu uplatnit minimalismus? Po dvou letech od rekonstrukce bych řekla, že ano, ale takový specifický. Nejde mi ani tak o to mít tu toho co nejméně, ale hlavně mít dost úložného prostoru na vše „protékající“.

Jak toho docílit na pár metrech čtverečních se čtyřčlennou domácností? Upřímně, těžko.

Taky v předsíni neaspiruji na Instagramové fotky, ale upřednostňuji praktičnost a funkčnost. Jinými slovy snadnou obsluhu pro děti a dost háčků na bundy :-).

Natočila jsem pro vás 3. video z cyklu o rekonstruování v duchu minimalismu.

V chodbách se zaměřuji hlavně na úložné prostory, osvětlení, určená místa pro klíče, letáky, dopisy a snadný úklid zatěžované podlahy.

Pokud stojíte před rekonstrukcí vašeho bydlení, navrhujete nové nebo o tom sníte, chci vám předat své zkušenosti z toho, co se nám osvědčilo a co ne z pohledu denního fungování, snadného úklidu, vizuální čistoty a jednoduchého vracení věcí na místo.

Povím vám, čemu jsme dali při výběru vybavení přednost a co bychom dnes udělali jinak. Naše rekonstrukce proběhla v roce 2019.

Video má 23 minut.

Minimalistická předsíň. Uvítání do vašeho domova

00:00 co se nám osvědčilo při rekonstrukci předsíně

02:48 specifika naší předsíně

05:20 věšák na svrchní oblečení

06:20 osvětlení

08:31 úložné prostory

12:00 klíče, letáky, dopisy

13:45 úklid podlahy, zablácené boty a svršky

15:25 na čem jsme ušetřili

19:22 co bychom udělali jinak

Další videa ze série Rekonstruujeme v duchu minimalismu

webinář

— 617 zhlédnutí — Doba čtení: 2 min.

Marcela Janská

Průvodkyně laskavým minimalismem. Od roku 2015 pomáhá s tříděním a vyklízením nepotřebných věcí. Asistuje osobně, vede konzultace, přednášky, kurzy a šíří povědomí o minimalismu ve videích i článcích. Laskavý v jejím pojetí znamená postupný, nehnaný do extrému a dlouhodobě zvládnutelný. Se čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlí v Plzni. Více o Marcele.

Leave a Reply