stěhování, minimalistické stěhování, minimalismus, Marcela Sobotová, jak se snadno přestěhovat, stěhování je příležitost

Podobné příspěvky

Leave a Reply

8 Komentářů

 1. Matilda napsal:

  Myslím, že nejdůležitější rada zní: stěhovať se bez detí. Ale co v případě, že je nemáme komu udat? U nás pomohl tablet a počítač, sice mě to moc netěšilo, ale jinak to nešlo. Měli jsme ukrutné štěstí, že po prodeji našeho bytu jsme si domluvili podnájem v bytě vedlejším, takže jsme stěhovali věci jenom do vedlejších dveří. I tak to bylo náročné, skříně neprošli dveřma, takže se museli komplet rozmontovat a novém zase dát dokupy. Jsem ráda, že to bylo jenom takhle, neumím si představit, jak by jsme to dali stěhovat do jiné bytového domu.

  1. Chápu. Vzhledem k tomu, že se nestěhujeme každý týden, klidně bych využila tablet, počítač i televizi. Pro jednou se to nezblázní :-).

   Děti mohou úměrně věku i pomáhat. Většinou je to i nějakou chvíli baví. Horší je, že většinou je to nošení těžších věcí, což děti dělat nemohou.

 2. Babi napsal:

  Dovoluji si připojit jeden postřeh: pro mě bylo stěhování příležitost definitivně se zbavit věcí, které si u mě nechali ostatní členové rodiny, kteří se již z domácnosti odstěhovali. Většinou již o věcech ani nevěděli a neměli o ně po léta zájem, mohla jsem je tedy s klidným svědomím zlikvidovat .

 3. Jak považujete za minimalistické a ekologické používat ve velkém balící folii – tedy v podstatě nerecyklovatelný materiál ? Jaké bylo množství použité balicí folie opotí jinému odpadu z domácností, který se snažíte eliminovat (zubní kartáček, potravinová folie na svačinu apod.)?
  Olga

  1. Odhaduji, že jsme na tohle stěhování použili přibližně 1/3 role této velké balící fólie (na ochranu oblečení a sektorových skříněk). A část použité fólie jsme nerozřezali, znovu smotali a obalili jí další věci k uložení do sklepa. Všechny krabice na stěhování byly v podstatě takto znovu využitý papírový odpad.

   Ano, maximálně ekologické to není (stejně jako používání této fólie k balení kufrů při cestě letadlem). Je to kompromis k tomu, abychom ochránili některé stěhované věci.

 4. Ivana K. napsal:

  Ďakujem za dobré „vychytávky“ Marcelka, gratulujem k parádnemu zvládnutiu sťahovania. Veľa šťastia pri prerábaní budúceho bývania.