Rozhovor v Českém rozhlase, nejen o minimalismu

rozhovor v Českém rozhlase, Marcela Sobotová, minimalismus, Náš host

Jestli mne chcete slyšet na „živo“, pusťte si můj rozhovor v Českém rozhlase Plzeň. S moderátorkou Soňou Vaicenbacherovou jsme se dotkly minimalismu, mé cesty, zbavování se věcí, tipů, jak začít u sebe, či bosého chození.

Z téměř dvouhodinového povídání nakonec vznikl půlhodinový záznam do pořadu Náš host.

Nahrávalo se venku, v nestudiových zvukových kulisách Borského parku :-).

— 410 zhlédnutí — Doba čtení: < 1 min.

Marcela Janská

Průvodkyně laskavým minimalismem. Od roku 2015 pomáhá s tříděním a vyklízením nepotřebných věcí. Asistuje osobně, vede konzultace, přednášky, kurzy a šíří povědomí o minimalismu ve videích i článcích. Laskavý v jejím pojetí znamená postupný, nehnaný do extrému a dlouhodobě zvládnutelný. Se čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlí v Plzni. Více o Marcele.

2 thoughts on “Rozhovor v Českém rozhlase, nejen o minimalismu

Leave a Reply

 1. Petr Balšínek

  Marcelko, pěkný a věcný rozhovor 🙂 Nejvíce se mi líbila pasáž o bosém chození 😀 Osobně chodím bosky už cca 4 měsíce a nejvíce jsem si zatím užil bosou chůzi po lese a v horách na výletě v Rakousku. Nejen úžasná masáž, ale také rozhodně netradiční a bázečný vjem z prostředí nejen zrakem, hmatem a nosem 😀 Terén jsem si v podstatě osahal nohama, což bylo měco úžasného 🙂

  Reply
  1. Marcela Sobotová Post author

   Petře, díky. Hezky jste to vystihl: „osahat si terén nohama“. Pro neznalé to zní možná divně, ale je to přesně tak. Získáme tak spoustu dalších vjemů. Nehledě na to, že většinou jdeme o trochu pomaleji a chůzi si vychutnáme jako takovou.

   Reply