Rozhovor v Českém rozhlase, nejen o minimalismu

rozhovor v Českém rozhlase, Marcela Sobotová, minimalismus, Náš host

Jestli mne chcete slyšet na “živo”, pusťte si můj rozhovor v Českém rozhlase Plzeň. S moderátorkou Soňou Vaicenbacherovou jsme se dotkly minimalismu, mé cesty, zbavování se věcí, tipů, jak začít u sebe, či bosého chození.

Z téměř dvouhodinového povídání nakonec vznikl půlhodinový záznam do pořadu Náš host.

Nahrávalo se venku, v nestudiových zvukových kulisách Borského parku :-).

— 375 zhlédnutí — Doba čtení: < 1 min.

Marcela Sobotová

S naší čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlíme v Plzni. Zpočátku byl pro mě minimalismus jen „inspirující koncept“ z Ameriky. Po pátém stěhování a s těhotenským břichem jsem pochopila, že je to něco, co potřebuji jako sůl. Přestala jsem o něm jen číst, ale začala jsem minimalismus opravdu praktikovat. Ne vždy to bylo snadné. Ne vždy to ostatní chápali. Přišlo mi to ale tak dobré, že jsem o mé cestě začala v roce 2015 veřejně psát blog (dnes 80+ článků) a do tématu jsem se plně ponořila. Později jsem začala psát také e-knihy (10 000+ čtenářů), mluvit na živo, pořádat online kurz a vlastní semináře (200+ účastníků). Na minimalismu mě fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky. Více o mně tady.

2 thoughts on “Rozhovor v Českém rozhlase, nejen o minimalismu

Napsat komentář

  1. Petr Balšínek

    Marcelko, pěkný a věcný rozhovor 🙂 Nejvíce se mi líbila pasáž o bosém chození 😀 Osobně chodím bosky už cca 4 měsíce a nejvíce jsem si zatím užil bosou chůzi po lese a v horách na výletě v Rakousku. Nejen úžasná masáž, ale také rozhodně netradiční a bázečný vjem z prostředí nejen zrakem, hmatem a nosem 😀 Terén jsem si v podstatě osahal nohama, což bylo měco úžasného 🙂

    1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

      Petře, díky. Hezky jste to vystihl: “osahat si terén nohama”. Pro neznalé to zní možná divně, ale je to přesně tak. Získáme tak spoustu dalších vjemů. Nehledě na to, že většinou jdeme o trochu pomaleji a chůzi si vychutnáme jako takovou.