The Minimalist Home, Joshua Becker, minimalismus, návod, kniha, downsizing, stěhování

Podobné příspěvky

Leave a Reply

3 Komentáře

 1. Lucie napsal:

  U nás chce mít většinou každý vše a hned. To je ta česká nátura. Chce mít větší auto než má soused, chce mít větší byt/barák, bazén a mohla bych takto pokračovat. Znám mladý pár, který si staví dům velikosti 300m2 (započtena i dvojgaráž). Zadluží se na celý život a co když se něco stane, co až budou sami? Tak to prý prodají a postaví něco menšího.
  Dřív lidé bydleli skroměji. Moje prababička žila v jednom domě se svoji švagrovou – obě měli kuchyň a dvě mistnosti – ložnici a pokoj. Záchod venku. Tchýně má chalupu, kde bydlela její babička – dvě místnosti. Také to přežili. Můj táta bydlel v bytě 2+1 a to byli tři klucí a ještě tam občas přespávala jejich babička. Prostě se nějak složili. Měli minimum věcí. Možná to bylo tím, že dříve nebylo moc peněz a také nebylo co kupovat.
  Snažím se nehromadit a kupovat věci s mírou.
  Zjišťuji, že když koupím kvalitní věci, tak mi vydrží hezky dlouho. Spousty oblečení mám 10 a více let. Občas, když prohlížím fotky, tak se divím, jak dlouho určitou část svého šatníku vlastně mám, a že vypadá stále jako nová.
  Lucie

  1. No, to porovnávání se se sousedem je myslím v USA stejné. Přijde mi vtipný ten jejich paradox, tolik věcí a přitom se docela často stěhují. Pravděpodobně to vše berou s sebou do dalšího bydlení. Paradox je to pro mě proto, že u nás je stěhování většinou jasný impulz ke zbavování se věcí.

 2. Mon napsal:

  Myslim, ze mame v dome ten koncept jedna mistnost pro vsechno 😃. Mame kuchyni, jidelnu, obyvak a spizirnu na 22 m². Deti maji pokojicek 16m² a loznice pro vsechny 22m². Mame pak jeste velkou pudu s potencialem do budoucna a velkou zadni chodbu, ale v podstate stejne zijeme v obytne kuchyni. Mame dum z roku 1905 a nejak se sem ani nehodi miliarda zbytecneho nabytku a veci. Vlastne to tady tak vypadalo i predtim po puvodni majitelce, ktera byla jeste zvykla zit v te puvodni skromnosti a jednoduchosti 😉