pokojovky, pěstování, pokojové rostliny, výměna pokojovek

Podobné příspěvky

Leave a Reply

4 Komentáře

 1. Lucie Machartová napsal:

  Možná to k tématu swapu pokojovek nepatří, ale k tématu pěstování pokojovek to patří určitě. Zkusila jste si, paní Marcelo, vypěstovat pokojovku ze semínka? Tedy normálně dostupného semínka…či řízku. Je to zábavná činnost, zejména s dětmi.

  Z avokáda prý vyroste moc pěkný stromek, to se mi tedy nikdy nepodařilo…Asi jsem nikdy pro avokádo neměla vhodné podmínky 🙁 Dobrá zpráva je, že prý klíčivost avokádových pecek je 100 %. Měla jsem několik, nikdy mi nevydrželo. Nicméně podle internetu je to možné.

  Z ananasové růžice se prý dá vypěstovat domácí ananas. Stačí uříznout a zasadit. nikdy jsem to nevyzkoušela.

  Ze semínek granátového jablka vyroste stromeček. Dá se formovat na domácí bonsai. Dá se i letnit na balkóně, terase… Mám několik let, bohužel mi ho na podzim minulého roku napadli škůdci. Mám nějaký prý nezávadný postřik. Nevím, zda není nezávadný i pro škůdce, ale bojujeme.

  Citrusy, pomeranče, grepy…s dcerou jsme sázely jadérka do květináče. Vyrostlo několik pěkných sazenic, jednu jsme si nechaly. Byl to moc pěkný stromek, bohužel nepřežil stěhování a přemístění. Takže máme náhradu…uvidím. I citrusovník se dá letnit na zahrádce, balkónu i terase. Vypadá tam moc pěkně a svědčí mu to.

  1. Lucie, děkuji za komentář. Ne, avokádo ani jiné jsem zatím nezkoušela. S dětmi pěstujeme klasicky semínka zeleninová nebo pak klíčky. Zkusím jim to navrhnout, třeba je to zaujme.

 2. Kristýna Kuboňová napsal:

  Swap pokojovek se taky stal mou vášní během posledního roku, byla jsem na tom před rokem podobně jako Vy a dnes už vlastním i ty vzácnější kousky, některé jsem zakoupila, jiné swapla… Co mě ale naprosto fascinovalo, bylo, že většina swapujících byli neuvěřitelně milí a příjemní a většinou jsme spolu prohodili i více slov, než jen pár informací o vyměňovaných kouscích ;). Máte také takovou zkušenost?

  1. Kristýno, mám stejnou pozitivní zkušenost. Je vidět, že lidé jsou podobně naladění, nejde o nějaké čisté uhánění věcí zdarma. Je to super, snad to tak bude i dál.