Podobné příspěvky

Leave a Reply

7 Komentářů

 1. Marek napsal:

  Ahoj 🙂 Už několik let žiju na cestách, svůj majetek jsem minimalizoval tak, že už to asi víc nejde (batoh, základní oblečení, deka, lahev na vodu, lžíce, brýle, iPad, sluchátka, špunty do uší – toť vše – celkem i s batohem cca 3,5kg :). Pokud zrovna někdy nutně potřebuju něco víc (třeba spacák, hamak, stan, bundu), zakoupím. Aktuálně nepotřebné věci okamžitě pošlu dál, obvykle darem. Je mi skvěle.
  Co tím chci říct: domov je prostě tam, kde zrovna jsem. Já vím, že to zní extrémně, ale zvyknout se dá na všechno a jestli si to užijete, to záleží jen na vás. Já si to užívám maximálně.

  1. Díky, Marku, za popis toho, co je pro vás domov. Nezní to jen extrémně, to je extrém :-). Ať se vám daří.

 2. Tereza napsal:

  To je hrozně zajímavé téma 🙂 já kromě toho vnitřního domova, bytu a jeho vybavení, potřebuji zakořenit i v daném městě. Stěhovali jsme se několikrát, a vysledovala jsem, že to zakořenění v místě a získání pocitu domova, navázání se na nové lidi, a i na okolní přírodu, omi trvá klidně tři roky. To samé v novém zaměstnání. Věci a nábytek v novém místě pro mě nehrály zas až tak velkou roli. Ale chápu ten pocit, když opouštím prázdný vystěhovaný byt. Je to jako tlustá čára mezi minulostí a budoucností.

  1. Ano, souhlasím. To myslím těmi vazbami na místo. Tím, že se stěhujeme v rámci Plzně, máme tohle o dost jednodušší.

 3. Hanka Suchá napsal:

  Dobrý den, Marcelko, zajímavý článek. Mně se více jak 6 let po přestěhování nedařilo doma cítit jako doma. Pomohlo mi v tom až Fengshui, kde jsem si uvědomila, že je velmi důležitý aspekt ten, že člověk má ve svém prostoru svoje místo a má šanci prostor měnit podle sebe.. až když se tak stalo, tak se to jako zázrakem proměnilo, ze dne na den 🙂 Fengshui mě i přivedlo k minimalismu, za to jsem moc ráda.. je to fakt velmi ulevující pouštět věci do světa a zároveň je to velký boj ;-). Věci stále útočí, ale je pravda, že už nad nimi pomalu a jistě začínám získávat kontrolu.. :-)..

 4. Eva napsal:

  Super díky za článek no já to mám tak když jsou v bytě jen hole stěny tak je to vlastně jen místnost bez věci a nějaké základní věci jako postel, kuchyňská stěna a třeba gauč už tomu dávají nějakou tu podobu domova jelikož si člověk řekne tady si můžu sednou a nebo si jít upéct nějaký ten koláč do trouby. Taky jsme se nedávno stěhovali s podnájmu kde už byli nějaké základní věci takže když jsme se pak stěhovali ty věci tam zůstávali takže o to to bylo těžší. Jinak bydlení jsme si našly tady https://www.bigle.cz/ no a stěhovali jsme se do novostavby takže úplně do prázdného bytu kde byla teda jen kuchyňská linka žádné spotřebiče atd. Takže úplně si všechno začít utvářet znova k obrazu svému.