Podobné příspěvky

Leave a Reply

7 Komentářů

  1. Ahoj 🙂 Už několik let žiju na cestách, svůj majetek jsem minimalizoval tak, že už to asi víc nejde (batoh, základní oblečení, deka, lahev na vodu, lžíce, brýle, iPad, sluchátka, špunty do uší – toť vše – celkem i s batohem cca 3,5kg :). Pokud zrovna někdy nutně potřebuju něco víc (třeba spacák, hamak, stan, bundu), zakoupím. Aktuálně nepotřebné věci okamžitě pošlu dál, obvykle darem. Je mi skvěle.
    Co tím chci říct: domov je prostě tam, kde zrovna jsem. Já vím, že to zní extrémně, ale zvyknout se dá na všechno a jestli si to užijete, to záleží jen na vás. Já si to užívám maximálně.

  2. To je hrozně zajímavé téma 🙂 já kromě toho vnitřního domova, bytu a jeho vybavení, potřebuji zakořenit i v daném městě. Stěhovali jsme se několikrát, a vysledovala jsem, že to zakořenění v místě a získání pocitu domova, navázání se na nové lidi, a i na okolní přírodu, omi trvá klidně tři roky. To samé v novém zaměstnání. Věci a nábytek v novém místě pro mě nehrály zas až tak velkou roli. Ale chápu ten pocit, když opouštím prázdný vystěhovaný byt. Je to jako tlustá čára mezi minulostí a budoucností.

  3. Dobrý den, Marcelko, zajímavý článek. Mně se více jak 6 let po přestěhování nedařilo doma cítit jako doma. Pomohlo mi v tom až Fengshui, kde jsem si uvědomila, že je velmi důležitý aspekt ten, že člověk má ve svém prostoru svoje místo a má šanci prostor měnit podle sebe.. až když se tak stalo, tak se to jako zázrakem proměnilo, ze dne na den 🙂 Fengshui mě i přivedlo k minimalismu, za to jsem moc ráda.. je to fakt velmi ulevující pouštět věci do světa a zároveň je to velký boj ;-). Věci stále útočí, ale je pravda, že už nad nimi pomalu a jistě začínám získávat kontrolu.. :-)..

  4. Super díky za článek no já to mám tak když jsou v bytě jen hole stěny tak je to vlastně jen místnost bez věci a nějaké základní věci jako postel, kuchyňská stěna a třeba gauč už tomu dávají nějakou tu podobu domova jelikož si člověk řekne tady si můžu sednou a nebo si jít upéct nějaký ten koláč do trouby. Taky jsme se nedávno stěhovali s podnájmu kde už byli nějaké základní věci takže když jsme se pak stěhovali ty věci tam zůstávali takže o to to bylo těžší. Jinak bydlení jsme si našly tady https://www.bigle.cz/ no a stěhovali jsme se do novostavby takže úplně do prázdného bytu kde byla teda jen kuchyňská linka žádné spotřebiče atd. Takže úplně si všechno začít utvářet znova k obrazu svému.