co všechno máme, co už mám, minimalismus, Marcela Sobotová

Podobné příspěvky

Leave a Reply

10 Komentářů

 1. Pěkné zamyšlení. Sama si často uvědomuju, jak málo toho vím o svém okolí. Znám dva základní obchody, cestu do školy, na tramvaj, do oblíbené kavárny a to by tak nějak stačilo. Co se ale skrývá ve všech těch uličkách kolem budu teprve objevovat a moc se těším.
  Totéž se zerowaste..pořád to mám na mysli a říkám si, jak už musím začít aspoň s sebou nosit do obchodu staré sáčky od pečiva, pro začátek, ale ne a ne si na to vzpomenout, když jdu do obchodu. Snad se po státnicích polepším.

  1. Díky, Radko. Nechtěla jsem tenhle článek natahovat, protože o tom, co neznáme ve vlastní čtvrti nebo obci, by se dalo psát ještě dlouho. Připomnělo mi to můj pražský experiment, kdy jsem jeden měsíc záměrně chodila pěšky bez průkazky MHD. Takových míst, obchůdků a zážitků, co jsem objevila. Slovo „lokální“ pro mě dostalo nový význam, když jsem měla nakupovat jen v místech, kam jsem dokázala dojít po svých :-).

 2. Alí napsal:

  Mňa naposledy zarazilo že som asi rok nenosila nádherné, ale o číslo väčšie šaty, čo som dostala a keď už som ich chcela posunúť, spomenula som si že krstná je vyučená krajčírka. Síce sa tým neživí, ale vie to stále. Teraz sú u nej, čakajú na zúženie a potom s nimi pôjdem do sveta 😀

 3. Velmi inspirativní článek, jako vždycky 🙂 Zrovna nedávno jsem přemýšlela o tom, jak jsme často nešťastní kvůli tomu, že nemáme to, po čem toužíme. Tak jsem si udělala seznam toho, co v životě mám – a je docela dost dlouhý, z těch hmotných je tam například foťák a šicí stroj, které jsem poslední dobou docela zanedbávala, ale chystám se je opět probudit k životu… 🙂

 4. Kája napsal:

  No, zrovna dnes jsem si dělala pořádek v oblečení na léto – a divila jsem se, co všechno jsem objevila (a na co dávno zapomněla ..). Včetně věcí, které by po malé úpravě mohly sloužit dál. Fotky dvorečků jsou krásné, taky mám ráda taková místa.

 5. Já se také letos pobavila. Vzpomněla jsem si, že mi loni dosloužili po letech sandály a už jsem koukala po nových. Až teď, když jsem vyvolávala fotky z loňské dovolené jsem zjistila, že jsem si už loni jedny nové koupila. Nejen, že jsem na ně zcela zapomněla, ale ani jsem netušila, kam jsem je uklidila. Boty jsem už našla. Ale ještě vím z fotek o jedněch šatech, na které nemohu narazit. Holt – velký dům, ale málo úložných prostorů. Vše strkám do banánovek a pak zase hledám 😀

  1. Díky, Barboro, mám úsměv na tváři. Nevzpomínám si, že bych něco podobného zažila, že by mě ke „ztracené“ věci dovedla vlastní fotografie.