zjistila jsem, minimalismus

Podobné příspěvky

Leave a Reply

9 Komentářů

 1. Marcela Svobodová napsal:

  Dobrý den Marcelo. Chci se zeptat, čím je lněné povlečení výjimečné, že Vás tak okouzlilo? Taky rada spím v krasnem povlečení. Ale se lnem nemám zatím zkušenost.

  1. Je úžasně hřejivé. Preferuji teplé peřiny, len je hřejivý, zvlášť nyní, kdy už netopíme, ale večer máme doma chladno, je to báječné. Uvidím, jak v létě, zda bude chladit, což ale tak nepotřebuji, mně nevadí teplá peřina ani při 25 stupních přes noc :-). Druhé okouzlení je z doteku lnu na kůži, může působit „pytlovitě“, je takový režný, ale postupně měkne. Tento dotek si můžete ozkoušet i při nošení lněného oblečení, ale také záleží na gramáži.

   1. Lucie napsal:

    Dobrý den, Marcelo.
    Mohla by jste mi prosím napsat, kde jste koupila lněné polečení. Na internetu je spousta obchodů, ale nerada bych kupovala zajíce v pytli. Mám povlečení z egypské bavlny a už mi začíná dosluhovat. Sice stále zašívám, ale dirky se množí rychleji. Ráda bych si koupila nové.
    Děkuji
    Lucie

    1. Lucie, lněné povlečení jsem si ušila sama, koupila jsem si metráž v online obchodě Babulákovo. V šití jsem mírně pokročilá, ale povlečení není složité. Nejtěžší je ta manipulace, protože jsou to opravdu metry látky. Před šitím jsem látku ještě vyprala (už nastříhanou s rezervou, aby se vešla do pračky), aby se vysrážela.

 2. Libuše Skácelová napsal:

  Dobré postřehy. Takové ze života 😉

 3. Andrea Doričková napsal:

  Zistila som, že aj keď žijem minimalisticky chcem byť upravená a ženská a objednala som si nejaké letné kúsky do šatníka. Kvôli sebe aj kvôli partnerovi. A ešte som zistila, že s arašidmi to mám ako s vínom, keď to preženiem bude mi zle:)

 4. Lucie napsal:

  Dost dobré postřehy 🙂 Na konci je velká pravda – to, jak jste si uvědomila, že když přemýšlíte a řešíte tyto drobné věci, tak je vlastně štěstí, že se v životě k řešení neděje nic zásadního. To si myslím, by měli mít na paměti všichni, radovat se z maličkostí a být rádi, že jsou na tom vlastně dobře. Lépe, než spousta ostatních lidí, kteří se nemohou zabývat minimalismem, protože vlatně ani nic nemají, nemají střechu nad hlavou nebo je osud nešetřil. češi jsou národ stěžovatelů a přitom se vlasatně většina z nás má pořád dobře 🙂