výbava pro miminko, minimalismus, Marcela Sobotová, rodiče

Podobné příspěvky

Leave a Reply

10 Komentářů

  1. Martina napsal:

    Přesně tak… výbavičku na miminko jsem měla velkou, sice za minimum peněz, protože většinou darovanou. Ale tak 4/5 věcí šly bez použití dál (naštěstí miminek je všude pořád dost a maminky jsou vděčné za věci, které třeba ani nebyly nošené). Reálně jsme střídali pár kousků, nejlepší byly funkční oblečení z Moiry nebo Merina, na převlečení, a pár kousků na focení s příbuznýma… Dcerce už budou 4, má skříň plnou oblečení (i když pravidelně probírám) a REÁLNĚ má stejně oblíbené JEDNO tričko (teď jsem kupovala náhradní, protože to původni – z Merina – bylo už malý a děravý) – a ještě jednou náhradní, úplně stejný, jsem přiobjednala, aby se mohlo vyprat. Jedny, nebo dvoje kalhoty – aby se mohla převléct… princeznovské šaty na doma a s Elzou a Annou z Ledového království do školky… Zimní boty, bunda a tak, a víc by kromě spodního prádla mít nemusela… Tak to tam je jen pro můj dobrý pocit, „co kdyby náhodou“ 🙂

  2. Míša napsal:

    Pro nás velmi aktuální téma. Už aby byl na světě článek o oblečení 🙂 Každou věc se snažíme hodně zvážit. Teď je to právě kojící polštář – když se podíváte na bazar, každý ho prodává s tím, že byl jen párkrát použitý…

    1. Díky, Míšo. To jsem ráda, že jsem se s tématem trefila. Osobně jsem měla kojící polštář na první dítě půjčený od kamarádky a byla to výborná volba. Užila jsem ho v těhotenství na spaní na boku, ale na kojení se mi neosvědčil. Kojím vleže a na to polštář nepotřebuji. Tahle poloha mi přijde nejpohodlnější. Znám ale maminky, co kojí výhradně s polštářem.

      Vám bych poradila si polštář zapůjčit nebo koupit použitý (berte jako výhodu, že nabídka „zánovních“ je dobrá). U použitých se dají docela snadno dokoupit jen ty kuličky a znovu dovyplnit, aby byl pěkně pevný.

    2. Já si teď pro druhé pořídila kojící polštář a pereme se o něj s manželem v posteli, protože se na něm báječně spí 😉 kupovala jsem použitý za zlomek ceny a myslím, že ani nebudu posílat dál. Já si ho beru třeba i do křesla na čtení 😉
      Jinak teď čekám druhé mimčo a většinu máme po prvním, tak skoro nic nekupujeme – spíš jsme dávali hodně pryč. Spíš teď bojuji s babičkama – mají představu, že máme málo věcí a furt něco kupují, i když jim to vysvětlujeme pořád, že nic nechceme 🙁

      1. Díky, Káťo, za sdílení zkušenosti s kojícím polštářem.

        Napadlo mě, jestli by babičky neocenily opak – neříkat jim, co nechceme, ale poradit, co chceme. Co jim navrhnout něco méně hmotného, třeba nějakou permanentku do zoo nebo aby vzaly starší dítě do nějakého velkého dětského centra (kryté hřiště)?

        1. To jsme zkoušeli a stejně to nepomohlo 🙁 no musíme být vytrvalí, třeba to časem pochopí.. (nyní jsou ve fázi, že když něco vyklidím, tak se mě ptají, co tam dám místo toho a nejde jim pochopit, že nic..)

          1. Ano, minimalismus je cesta a ne vše jde změnit hned. Vytrvejte :-).

  3. Ivana Kelebercová napsal:

    Dobrý deň. S radosťou som si prečítala aj tento článok. Som mamou zatiaľ jedného vyše dvojročného chlapčeka a keďže som predtým nebola v častom kontakte s malinkými deťmi, všetko bolo pre mňa nové a „dobrodružné“. Každá rodina si určite časom vyselektuje aké veci a koľko im vyhovuje. My máme aj výhodu aj nevýhodu, že nám veľa vecí pribúda ako darčeky a niekedy je toho už až veľmi veľa, z toho samozrejme vyplýva aj problém s uskladnením a upratovaním, najmä hračiek (nejaké tipy sme si „uchmatli“ od KonMari, ale aj od Marcelky :).

    Čo sa výbavičky a oblečenia týka. Osvedčilo sa nám nájsť zlatý stred.
    Niektoré veci nové – napr. kočík (chceme ho využiť aj pre ďalšie bábätko), topánočky.
    Niektoré veci po mne aj mojom bratovi, zopár sme ich určite využili, napr. postieľku a aj nejaké dupačky.
    Nákup vecí od známych a kamarátok.
    Nákup v detských second handoch a bazárikoch.

    Neskôr budeme predávať možno aj my. Ale ešte chvíľu počkáme, pravdepodobne drvivú
    väčšinu vecí využijeme aj pre ďalšie dieťatko, keď príde ten čas.

    A určite je úžasné vedieť, že človek toho v skutočnosti potrebuje napokon menej ako si pôvodne myslel a dá sa bez mnohých vecí v pohode zaobísť a ak je niečo nutné, dá sa to samozrejme postupne dokúpiť a aj v rámci už zmienených „recyklačných“ možností nákupu.

  4. Markéta 35 napsal:

    Co se týká my osobně jsme to taky pojali dost minimalisticky, ale co všechno jsme dostali od rodiny to už byla hromada věci a dost věcí jsme ani nepouzily. Ale co by mě zajímalo nějaký názor na takový zákrok po porodu https://nova-prsa.cz/modelace-prsou-po-porodu/ hlavně teda u maminek co kojily třeba dýl jak 2roky. Zajímaly by mě nějaké názory a třeba i zkušenosti.