V Sama doma to žilo minimalismem

sama doma, Marcela Sobotová, minimalismus, žijeme minimalismem, Martina Vrbová Hynková

Téma minimalismu se dostalo do televize :-).

Díky blogu (a díky vám, kteří ho čtete) jsem měla tu čest mluvit o minimalismu v pořadu Sama doma na ČT1. Tak snad jsem inspirovala a povzbudila další lidi, aby věnovali pozornost tomu, co je obklopuje, jak žijí, čím plní svůj čas…

Otázky a odpovědi

Přiznávám, že to bylo mé první vystoupení v televizi, navíc ještě na živo.

Byla jsem před vysíláním docela nervózní, ale postupně to ze mě opadlo. Také díky tomu, že jsem dostala i funkci “na chatu”. Po celé 1,5h vysílání jsem odpovídala na dotazy diváků, které se týkaly minimalismu, zbavování se věcí, vyklízení. Mé odpovědi najdete TADY.

Děkuji za pozdravy, které jste mi přímo do vysílání posílali. Vykouzlily mi úsměv na rtech. Bylo mi jasné, že na druhé straně obrazovky jsou i další nadšení minimalisté jako já.

Omlouvám se těm z vás, kteří jste mi během vysílání poslali dotaz a nestihla jsem vám odpovědět. Otázek přišlo celkem dost. Bylo pro mě těžké na ně odpovídat v krátkosti.

Zákulisí

Ještě pár fotek ze zákulisí.

Sama doma, zákulisí, Marcela Sobotová, minimalismus, maskérna

Tak si skočte hned do maskérny, ano? Do televize nenamalovaná nelez…

sama doma, Marcela Sobotová, minimalismus, žijeme minimalismem

Pohled na mraky techniky ve studiu

sama doma, Marcela Sobotová, minimalismus, žijeme minimalismem

Za chvíli začínáme…

Rozhovor

Rozhovor o minimalismu má necelých 10 minut. Dotkli jsme se např.:

Otázky mi pokládala milá moderátorka Martina Vrbová Hynková.

Záznam rozhovoru najdete v archivu České televize tady →

Tak ať se vám líbí.

— 1540 zhlédnutí — Doba čtení: 2 min.

Marcela Sobotová

S naší čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlíme v Plzni. Zpočátku byl pro mě minimalismus jen „inspirující koncept“ z Ameriky. Po pátém stěhování a s těhotenským břichem jsem pochopila, že je to něco, co potřebuji jako sůl. Přestala jsem o něm jen číst, ale začala jsem minimalismus opravdu praktikovat. Ne vždy to bylo snadné. Ne vždy to ostatní chápali. Přišlo mi to ale tak dobré, že jsem o mé cestě začala v roce 2015 veřejně psát blog (dnes 80+ článků) a do tématu jsem se plně ponořila. Později jsem začala psát také e-knihy (10 000+ čtenářů), mluvit na živo, pořádat online kurz a vlastní semináře (200+ účastníků). Na minimalismu mě fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky. Více o mně tady.

Napsat komentář