knihobudka, Plzeň Slovany, minimalismus, zbavování se knih, swap

Podobné příspěvky

Leave a Reply

9 Komentářů

 1. Hala napsal:

  Knihobudky jsou i v nemocnicích. Tam je to určitě super pro pacienty. Vím, že jsou 2 v Motole. Jedna je v hlavní budově dole u kavárny a druhá je v dětské části kousek od kantýny.

  1. Díky, Halo, za doplnění. Vidíte, já nebyla v nemocnici už tak dlouho (naštěstí), že jsem na tahle místa zapomněla.

 2. Lucie napsal:

  Děkuji, více článků jakékoliv délky zde na blogu rozhodně vítám, něboť FB jsem úspěšně zminimalizovala na nulu 🙂

 3. Eva napsal:

  Nápad skvělý! U nás je knihobudka momentálně zcela přecpaná starými knihami. Lidi tam odkládají knihy typu pozůstalost… až to člověka skoro odrazuje se v tom hrabat. Ale těší mě, že dvě zánovní knihy mnou odložené zmizely už dávno.

  1. Chápu, to odradí. Pak všichni jenom chodí kolem a nevšímají si toho. Snad by pomohlo, kdyby provozovatel (pokud je známý) knihy čas od času probral a ty vyložené ležáky odstranil.

 4. Robert Prokes napsal:

  …celkem velka je v Ostrave na svinovskem vl. nadrazi (asi pred 2 lety, kdyz jsem se stehoval z Opavy do ciziny, tak jsem tam odnesl dve velke tasky knih a za par minut, temer vsechny, nasly nove ctenare, moc mne to potesilo 🙂

 5. imho napsal:

  Já žiju v Brně, knihobudek jsem tu viděl několik (jen si nejsu jistý, jestli se vždy jednalo o projekt knihobudka.cz, protože na jejich mapě je Brno prázdné), ikdyž jediná, o které teď bezpečně vím, je v 1.patře polikliniky Zahradníkova. Projekt rozhodně dobrý, proč taky ne. Svěho času mě hodně chytil zase Knihoběžník. Tam se mi íbí, že každá kniha má takový svůj malý (něteré i docela velký) příběh. Měl jsem spoustu knih, které mi doma překážely, tak jsem jich tam hodně věnoval, ale ouha, lidem je asi příliš zatěžko udělat víc, než musí. Takže se většina z nich ztratila, další osud neznámý. Docela mě to zklamalo.

  1. Díky za informace z Brna. O Knihoběžníku jsem slyšela, ale vlastní zkušenost nemám. Nedávno jsem se dívala i na mapu a těch knih už běhá po ČR docela dost. No jo, je to projekt závislý na vlastní aktivitě těch zúčastněných.

 6. Lucie napsal:

  Knihobudky ráda využívám a když už nějakou knížku nepotřebuji a ani se mi nedaří prodat či darovat, tak ji donesu právě tam :)… Musím se ale přiznat, že sama bych si z této knihobudky žádnou knížku domů nevzala. Vadí mi, že nevím, kdo vše ji měl v ruce a jak s ní zacházel…paradoxně ale do knihovny si knížky půjčovat chodím, takže zas taková velká fajnovka nejsem. 😀