Proč jsem začala psát blog?

žijeme minimalismem, Marcela Sobotová, blog, minimalismus

Proč proboha dělat něco tak šíleného a začít psát blog? Navíc na rodičovské, kde má člověk často hlavu plnou plen, příkrmů, báboviček nebo odrážedel? Zbláznila jsem se?

Ráda čtu na internetu cizí blogy, ale psát vlastní? Tahle myšlenka ve mě i tak hlodala už delší dobu. Stále jsem si s ní v hlavě pohrávala. Bude vůbec to, co napíši, někoho zajímat? Kde na to vezmu čas? Jako člověk s analytickým myšlením jsem chtěla mít zodpovězeno vše předem. Po čase jsem pochopila, že když to nezkusím, těžko to zjistím.

A tak jsem udělala svůj první krok.

Letos na Den dětí, tedy 1. června 2015, jsem vystoupila z komfortní zóny našeho obývákového křesla a zaregistrovala se na Facebooku. Divíte se? Vždyť tam už je přeci každý. Každý ještě ne, každopádně já jsem tam ještě nebyla. Hned v ten den jsem dala svým novým on-line přátelům veřejný závazek, že “něco” chystám. A bylo to. Už se mi nechtělo couvnout.

Přesně 14 dní poté jsem si zaregistrovala svoji novou doménu a opatřila jí pěkné bydlení na Hluboké (říká se tomu hosting). Od té doby žiji minimalismem i on-line. Tenhle blog je moje první digitální dítě v životě (ve skutečnosti tedy druhé, jedno opravdové mám už doma:-)). A stejně jako o malé miminko se o něj učím pečovat, krmit ho, naslouchat mu a zahrnovat ho láskou.

Proč?

Dobře, ještě sem vám neodpověděla na úvodní otázku, proč píšu blog. Tak tedy:

Píšu blog, protože mě baví každý den přemýšlet nad tím, co už doma nepotřebujeme, co by se dalo využít jinak, jak se mohu toho nepotřebného smysluplně zbavit nebo jak zjednodušit svoje fungování v rámci dne a v rámci internetu.

Píšu blog, protože s vámi chci sdílet své zkušenosti a zjednodušující nápady. Chci vám ukázat svoji nalezenou minimalistickou cestu, která mě nabíjí svojí energií a lehkostí. Chci popsat svoje vydařené a nevydařeného pokusy. Chci vás povzbudit, abyste třeba začali sami.

Píšu blog, protože mi tohle téma ve vlnách českého internetu dost chybí a rozhodla jsem se to napravit.

Jak jsem se dostala na své cestě až sem, se dočtete v mém příběhu.

Zatím se mějte se hezky a žijte minimalismem.

— 1783 zhlédnutí — Doba čtení: 2 min.

Marcela Sobotová

S naší čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlíme v Plzni. Zpočátku byl pro mě minimalismus jen „inspirující koncept“ z Ameriky. Po pátém stěhování a s těhotenským břichem jsem pochopila, že je to něco, co potřebuji jako sůl. Přestala jsem o něm jen číst, ale začala jsem minimalismus opravdu praktikovat. Ne vždy to bylo snadné. Ne vždy to ostatní chápali. Přišlo mi to ale tak dobré, že jsem o mé cestě začala v roce 2015 veřejně psát blog (dnes 80+ článků) a do tématu jsem se plně ponořila. Později jsem začala psát také e-knihy (10 000+ čtenářů), mluvit na živo, pořádat online kurz a vlastní semináře (200+ účastníků). Na minimalismu mě fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky. Více o mně tady.

4 thoughts on “Proč jsem začala psát blog?

Napsat komentář

  1. Radka

    Zrovna jsem se o minimalismus začala zajímat, chci se v jeho praktikování zdokonalovat a doufám, že mi váš blog pomůže. Vypadá to tu hezky 🙂

    1. Marcela Sobotová Autor příspěvku

      Díky, Václave. No, problém, že nevím, o čem psát, zatím nemám. Mám seznam na několik měsíců dopředu :-). Jde mi ale o to, abych o tématu psala až v okamžiku, kdy mám k němu co říct, už ho mám nějak zpracované, nějak jsem si ho osahala a tak. A pak taky kvalitní čtivo chce čas na přípravu.