lněné povlečení

Podobné příspěvky

Leave a Reply

6 Komentářů

 1. Veronika K. napsal:

  O lnu jsem uvažovala, ale právě ta mačkavost mi nesedí ke stylu naší ložnice. Mám povlečení z lyocellu tkané jako damašek a druhé z bavlněného saténu. To z lyocellu mám již cca 5 let, mám vždy maximálně 3 sady povlečení a peru ho 1x za 7-14dní podle ročního období a jak se potíme. Musím říct, že je stále stejné, bez chybičky. Je z IKEA, má vysokou dostavu, je z těch dražších. Manžel preferuje jejich menší polštáře, já zase klasické velké. Tak máme na posteli oba větší i menší polštář, k sadě mám dokoupený druhý rozměr, co se hodí barevně. Není to minimalistické, ale miluji ten pocit nastlané a upravené postele jako v hotelu. V období, kdy jsem měla rozhozené spaní po těhotenství a nepravidelném spánku s naším třeťátkem, mi to velmi pomohlo naladit se na kvalitnější, hlubší spánek.

 2. Kateřina napsal:

  My máme lněné právě z Ikei už asi druhý rok a dělá nám radost stále. Za mě dobrý poměr cena/výkon. Je potěšení si lehnout do postele. Neplánujete i lněné prostěradlo?

 3. Anna S. napsal:

  Taky máme lněné povlečení a spí se pod ním krásně, akorát nám vadí, že pouští žmolky (z rubové strany, která přiléhá k peřině). Nevíte co s tím? Opere se to časem? Zatím jsme ho prali tak pětkrát.

  1. Nějakých výraznějších žmolků z rubové strany jsem si nevšimla, takže v tomto nevím. Používala bych dál a uvidíte, jak bude materiál pracovat, zda bude řídnout apod. Mám zkušenost se lnem na sukni, kterou jsem častým nošením opravdu dokázala prošoupat v sedací části, ale u povlečení se přeci jen materiál namáhá o dost méně.